Виробнича практика

Професійно-практична підготовка слухачів Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості складається з виробничого навчання та виробничої практики і проводиться у навчально-виробничих майстернях, на полігонах, тренажерах, автодромах, трактородромах, а також на робочих місцях на виробництві чи у сфері послуг за такими формами:
- уроки виробничого навчання (практичного водіння) у ЦПТО ДСЗ;
- уроки виробничого навчання на виробництві чи у сфері послуг;
- виробнича практика.

 

Під час виробничого навчання слухачі послідовно набувають первинних професійних умінь та навичок виконання робіт за професією на власній матеріально-технічній базі центру, де вони, під керівництвом майстра виробничого навчання, вчаться використовувати сучасну техніку, механізми та інструменти, набувають практичних навичок самостійно та якісно виконувати роботи, передбачені робочими навчальними планами.
Форма організації виробничого навчання обирається ЦПТО ДСЗ у залежності від особливостей професії за умови повного виконання робочих навчальних планів та програм і проводиться у навчальних групах чисельністю 7 -15 чоловік.
Якщо організація виробничого навчання в майстернях ЦПТО ДСЗ є неможливою з об’єктивних причин, воно проводиться на виробництві під керівництвом майстрів виробничого навчання навчального закладу та кваліфікованих спеціалістів підприємства.

 

Виробнича практика слухачів проводиться відповідно до «Порядку надання робочих місць для проходження учнями, слухачами професійно-технічних навчальних закладів виробничого навчання та виробничої практики», затвердженого постановою КМУ від 7 червня 1999 р. № 992, на базі кращих виробничих підрозділів підприємств, які мають сучасну техніку, високий рівень організації праці, застосовують прогресивні технології безпосередньо на робочих місцях на підприємстві чи у сфері послуг з метою удосконалення здобутих знань, умінь і практичних навичок, що необхідні для досягнення відповідного рівня кваліфікації після проходження теоретичного та виробничого навчання за відповідним рівнем кваліфікації. 
Майстер виробничого навчання ЦПТО ДСЗ підбирає відповідні робочі місця та сприяє укладенню договорів з підприємствами, установами, організаціями на проходження слухачами виробничої практики, відслідковує створення на підприємстві необхідних умов для виконання ними програми виробничої практики, відповідність виконуваних робіт до програми. Слухачі мають можливість самостійно обирати для себе місця для проходження виробничої практики за місцем проживання, що сприяє їхньому подальшому працевлаштуванню.
Навчальний заклад та підприємство, що надає робочі місця, укладають договір про надання робочих місць для проходження практики слухачами центру.
Перед початком виробничої практики керівник підприємства видає наказ про персональний розподіл слухачів на робочі місця, а також призначає керівників практики з числа інженерно-технічних працівників та кваліфікованих робітників підприємства, які відповідають за її проведення та забезпечення умов і безпеки праці на рівні нормативних вимог.
Тривалість роботи слухачів відповідає часу, визначеному навчальними планами, та програмами, і не перевищує тривалості робочого часу, встановленого законодавством для відповідної категорії працівників.
Після закінчення виробничої практики підприємство надає виробничу характеристику на кожного слухача.
Якісна організація професійно-практичної підготовки слухачів є визначальним фактором у забезпеченні ефективності професійного навчання безробітних, сприяє працевлаштуванню випускників центру.

Головне меню


Лічильник відвідувачів

7230806
Сьогодні
Вчора
За тиждень
Попередні
За місяць
Попередній
Всі
4236
3804
19676
7190604
42005
103500
7230806

Ваш IP: 18.97.14.88
На сервері час : 2024-12-13 19:47:44
return_links(3); ?>