Наближаємо Перемогу! Працюємо заради Миру!
Знайомтеся, це – Юлія Демяненко, молодий і талановитий косметик, яка працює в Рівному у салоні краси «Б’ютіТуЮ». У паузі між клієнтами, за горнятком чаю ми розмовляли про життя, про її шлях у професію. На вулиці народжувався сірий недільний ранок, листопад ганяв по тротуару останнє жовте листя, а тут, у салоні, була справжня оаза тепла і затишку, яка виграшно контрастувала із натяками на осінню депресію. Тут – царство ідеальної чистоти, адже турбота про безпеку клієнта – понад усе. Лаконічний дизайн кабінету, світлі кольори стін та меблів дарують відчуття легкості. Клієнти одразу помічають сучасне косметичне крісло, яке забезпечує максимальний комфорт під час процедур. На стіні ціла колекція грамот – свідчення того, що Юлія активно розвивається у своїй професії. Вона постійно бере участь у різноманітних заходах, щоб поглибити свої професійні знання та вдосконалити навички. Кабінет косметика – це місце, де можна не тільки отримати професійний догляд, але й відчути, що тебе розуміють і цінують як особистість.
Наближаємо Перемогу! Працюємо заради Миру!
Живе у Рівному скромна жінка, яка достойно представляє Рівне – майстер своєї справи, цілісна особистість, людина для котрої поняття патріотизм – це не тільки вишиванка на День Незалежності. Мова йде про дизайнера одягу Вікторію Бабій, яка обшиває не лише модних рівнянок, але й вимогливих столичних пань, її вироби охоче носять за кордоном. З її творчої майстерні виходять вишукані вбрання під брендом BAVIKA (назва бренду побудована з прізвища та імені дизайнерки). Шиються ці вишукані речі в єдиному екземплярі кожна, а матеріал – тільки натурального походження: льон, бавовна, коноплі, вовна. Майстриня прикрашає їх машинною вишивкою, набивними візерунками та прикрасами в етностилі. Очі просто розбігаються на таке багатство смаку, а ціни приємно вражають демократичністю. Майстриня особливо не хвалиться своїми успіхами, але нам стало відомо, що її кардигани належно оцінила Влада Литовченко і має їх у своїй колекції кілька.
Шлях до мрії тривав багато років. Після школи юнка опанувала професію техніка-технолога ткацького виробництва, але працювати за професією не судилося. Розпад СРСР фатальним чином відбився на діяльності Рівненського льонокомбінату – потужне підприємство зупинилося, численний персонал підприємства поповнив ряди безробітних. Тож дівчина почала заочно здобувати іншу професію – вчителя української мови та літератури. Але і з цим фахом якось не склалося – понад 27 років вона працювала інженером з охорони праці в одному з комунальних закладів міста.
Наближаємо Перемогу! Працюємо заради Миру!
Якщо ви думаєте, що косметичні бренди можуть створюватися лише у столичних лабораторіях, то глибоко помиляєтеся. На сьогодні свою лінію косметичних засобів догляду за обличчям і тілом створила приватний підприємець із Вараша Наталія Хмелюк. Називається він NiVi Cosmetics. Підприємиця розробила власну рецептуру засобів для очищення шкіри, сонцезахисту, сироваток та кремів, спрямованих на вирішення різних проблем шкіри, таких як гіперпігментація, акне, розацеа, атопічний дерматит, вікові зміни.
Наталія за освітою – косметолог. На запитання наскільки складно створювати власну лінію косметики пані Наталія відповідає, що насамперед треба володіти знаннями з дерматології та хімії.
– Створення власної лінії косметики – це ціла наука, яка потребує знань у багатьох сферах, – розповідає Наталія Хмелюк. – Спеціальне навчання може значно спростити цей процес і допомогти уникнути багатьох помилок. Саме тому спочатку я навчалася на факультеті наук про здоров'я у Любліні (Польща), де окрім практичної косметології вивчала косметичну хімію.
Наближаємо Перемогу! Працюємо заради Миру!
Характер спонукає людину до певних дій і вчинків: хтось задовольняється стандартним набором навичок, які «підкидає» життя, а хтось прагне вміти і знати якомога більше. До тих, хто своє життя ущерть заповнює новими знаннями, належить рівнянка Ольга Крока, яка в собі акумулювала чимало хороших, корисних знань. Вона має дві вищі освіти і чимало практичних навичок. У 2008 відкрила швейний цех з пошиву робочого спецодягу, де до епідемії Коронавірусу працювало 20 швачок.
– Ми почали з простого, а потім почали розвиватися, – пригадує Ольга. – Обшивали чимало українських компаній. Наприклад, спецодяг для місцевих виробників «Щирий пан», «Гощанські ковбаси», київської компанії «Алсо», рівненської ресторації «Маяк» та багато інших. Вишивання – дуже захоплюючий процес: треба розробити програму, випробувати її виконання у різних кольорах, бо один візерунок буде по-різному дивитися у різних кольорах.
Наближаємо Перемогу! Працюємо заради Миру!
Наприкінці травня чергова група слухачів завершила двотижневий курс «Організація власної справи» на базі Рівненського центру ПТО ДСЗ. Протягом цього часу під керівництвом сертифікованих викладачів Центру майбутні підприємці написали бізнес-плани, що відповідали усім вимогам державної програми «єРобота». А днями двоє мешканок Гощанщини – Мирослава Мариниченко з Жаврова та Тетяна Мойсієвич із Синьова – отримали позитивний висновок комісії після успішного захисту своїх бізнес-планів і нині очікують надходження коштів та планують майбутню роботу.
Мирослава Мариниченко на започаткування власної справи виборола мікрогрант у сумі 75 тис грн. Міністерство економіки України надає можливість отримати такий мікрогрант суб’єкту, який планує зареєструватися фізичною особою-підприємцем без обов’язкової вимоги щодо кількості створюваних місць. Бізнес-ідея Мирослави – пошиття та продаж одягу та аксесуарів для тварин.
Наближаємо Перемогу! Працюємо заради Миру!
Хтось думає, що для успіху у веденні бізнесу потрібна якась унікальна новаторська ідея. Але реальність показує, що навіть звичні речі можуть знайти свого аудиторію споживачів. Наприклад, таке просте і буденне вміння, як приготування варення. Здавалося б, що можна зробити унікального з варення, коли на ринку вже існує безліч виробників? Проте підприємливі люди бачать можливості там, де інші бачать тільки труднощі.
Серед випускників двотижневого курсу «Організація власної справи», що проходив на базі Рівненського центру ПТО ДСЗ з цікавою бізнес-ідеєю готувати і продавати варення із дикоростучих рослин, таких як соснова шишка, лісові ягоди, квіти акації, липи, бузку, лаванди, чебрецю, м’яти тощо виступив слухач Андрій Боровий. За час навчання Андрій опанував ази підприємницької діяльності – маркетинг, бізнес-планування, оподаткування і звітність підприємців, сучасні методи просування товарів та послуг