Психологічна служба – на варті успішного навчання!

Слухачі та педагогічні працівники можуть відвідати кабінет психологічного розвантаження РЦПТО ДСЗ, що знаходиться за адресою: м. Рівне, вул. І.Підкови, 17-а, який оснащений плазмовим 3D-телевізором, комп’ютерними планшетами, настільними іграми та художньою літературою.

Ми працюємо з 8.00 до 18.00 год.

Консультації надаються

- для слухачів (понеділок з 14.00 до 16.00 год., вівторок та четвер з 15.45 до 18.00 год.);

                   - для педагогічних працівників закладу (п’ятниця з 14.00 до 16.00 год.).

Слухачам РЦПТО ДСЗ можна записатися на консультацію за тел. 68-33-47 або електронною поштою prpsuholog@cpto.rv.ua

Якщо ви відчуваєте, що у вас є труднощі у сприйнятті навчального матеріалу, спілкуванні, побудові професійного плану і вам потрібна допомога фахівця, - не баріться і звертайтеся до психолога.

Психологічна служба в структурі освіти є складовою частиною державної системи охорони фізичного та психічного здоров’я громадян України і діє з метою виявлення й створення оптимальних соціально-психологічних умов для розвитку особистості. Діяльність служби в системі освіти забезпечується практичними психологами, які мають вищу спеціальну освіту.

 Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (РЦПТО ДСЗ) у своїй структурі теж має функціонуючу психологічну службу, основні завдання якої:

сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку слухачів на кожному віковому етапі, створення умов для формування у них мотивації до самовиховання і саморозвитку;

забезпечення індивідуального підходу до кожного слухача на основі його психолого-педагогічного вивчення;

профілактика і корекція відхилень в інтелектуальному та особистісному розвитку слухача.

Основними видами діяльності психологічної служби РЦПТО ДСЗ є:

діагностика - психологічне обстеження слухачів, їхніх груп та колективів, умов навчання та розвитку;

корекція – здійснення психолого-медико-педагогічних заходів з метою усунення відхилень у психічному та індивідуальному розвитку і поведінці, схильності до залежностей та правопорушень, подолання різних форм девіантної поведінки;

реабілітація– надання психолого-педагогічної допомоги слухачам, які перебувають у кризовій ситуації (постраждали від катастроф (соціальних, техногенних, природних), перенесли тяжкі хвороби, стреси, зазнали насильства тощо), з метою адаптації їх до умов навчання і життєдіяльності;

профілактика – своєчасне попередження відхилень у психофізичному розвитку та становленні особистості, міжособистісних стосунках, запобігання конфліктам та ін.;

прогностика– створення моделей поведінки групи чи особистості, прогнозування психічного розвитку, міжгрупових взаємин тощо.

Діяльність психологічної служби РЦПТО ДСЗ має такі основні напрями роботи:

консультативно-методична допомога всім учасникам навчально-виховного процесу з питань навчання та виховання;

просвітницько-пропагандистська робота з підвищення психологічної культури в навчальних групах;

превентивне виховання (через індивідуальні консультації, в процесі вивчення навчальних предметів), метою якого є формування орієнтації на здоровий спосіб життя та захист психічного здоров’я, профілактика алкоголізму, наркоманії, СНІДу і злочинності серед слухачів центру.

Робота практичного психолога РЦПТО ДСЗ, в першу чергу, пов’язана з організацією освітньо-виховного процесу з метою забез­печення всебічного особистісного розвитку підлітків, молоді, людей старшого віку, які є слухачами нашого навчального центру, зміц­нення і захисту їхнього психічного здоров’я.

Психолог виявляє причини, що утруд­нюють становлення особистості слухача, особливо неповнолітнього. Шляхом психодіагностики, кон­сультування, психопрофілактики, психолого-педагогічної корекції надає допомогу слухачам, педагогам, батькам у вирішенні питань на­вчання, виховання і розвитку.

Постійно проводить анкетування, яке включає три етапи: вступне, проміжне та випускне, з метою виявлення і подолання проблем та дискомфорту у навчанні слухачів.

Планує, розробляє, впроваджує в практику розви­ваючі, корекційні програми навчально-виховної діяльності з урахуванням статевих, вікових, інших особливостей слухачів. Виявляє і обстежує слухачів, які потре­бують соціально-психологічної корекції, надає їм психолого-педагогічну до­помогу.

Настановленням і особистим прикладом утверджує повагу до прин­ципів загальнолюдської моралі, батьків, жінки, ду­ховних цінностей, дбайливе ставлення до навко­лишнього середовища. Проводить психологічну експертизу і психолого-педагогічну корекцію асоціальної поведінки, психологічну реабілітацію.

Консультує працівників РЦПТО ДСЗ з питань психології організації та управління навчально-виховним процесом.

Двері нашого психологічного кабінету завжди відкриті для всіх охочих.

З найкращими побажаннями

практичний психолог Рівненського центру ПТО ДСЗ

278925329 4932356660147207 2368623639057109437 n
Оксана Кондратюк-Якимець

 

 

 

ПАМ’ЯТКА на період карантину

ПАМ’ЯТКА для подолання панічних атак

  Декілька психологічних порад для досягнення успіху:

Чітка мета - половина успіху

Як позбутися депресїї?

Поради слухачам старшого віку щодо адаптації у навчальному процесі 

Що таке комплекси та як їх подолати?

Стрес: як його подолати? 

Головне меню


Лічильник відвідувачів

6584572
Сьогодні
Вчора
За тиждень
Попередні
За місяць
Попередній
Всі
120
2196
12805
6553597
91812
94288
6584572

Ваш IP: 3.239.95.36
На сервері час : 2024-05-31 01:29:16
return_links(3); ?>